Draudimas
Pradžioje nebuvo net minties rašyti apie draudimą, bet užsukus šį klausimą ir pradėjus aiškintis situaciją supratome, kad įrašas bus tikrai vertingas ne tik besidomintiems mūsų kelionės detalėmis, bet ir kitiems besiruošiantiems ilgesnėms kelionėms į užsienį.
Šios istorijos herojus IBG draudimo brokeris Lukas Savickas. Mielai galime jį rekomenduoti ir tuoj pasakysime kodėl.
Draudimo istorija prasidėjo nuo Erasmus programos reikalavimo – turėti kelionių bei civilinės atsakomybės* draudimą. Kartu su reikalavimais buvo prisegtas ir vienos draudimo bendrovės pasiūlymas. Ilgai nesvarstę ir per daug nesigilinę su kuo teks bendrauti patraukėme į centrinį BTA biurą. Ten pateikėme turimą pasiūlymą ir paprašėme paskaičiuoti. Tuomet ir paaiškėjo, kad bendrovė, nors ir drausdama minėtas rizikas, negali išrašyti tokio, kaip mes pageidaujame draudimo poliso ir patikino, kad yra tik vienas asmuo užsiemantis šio tipo draudimo tvarkymu. Taip ir suradome Luką, įsikūrusį pačiame Gedimino prospekto viduryje (Gedimino pr. 32) ir laukiantį išvykstančių studentų. Nebuvome susitarę, bet mums eilinį kart pasisekė ir Lukas galėjo mus priimti.
Pradėjome nuo Erasmus+ programai privalomo civilinės atsakomybės draudimo. Paaiškėjo, kad tik viena bendrovė Lietuvoje tokiu draudimu draudžia išvykstančius praktikuotis. Pasirinkome kompleksinį kelionės draudimą, kuris apima ir medicininių išlaidų draudimą ir bagažo draudimą (tiesa pastarasis buvo neaktualus, nes į Olandiją susiruošėme automobiliu)
Dėl pastarojo ir prasidėjo daugiausia svarstymo. Pradėjus gilintis į mūsų turimą automobilio draudimą paaiškėjo, kad standartinė žalia korta** galioja kelionėm, kurių trukmė neviršija 42 dienų, tuo tarpu mes ruošėmės išbūti 93 dienas, tad reikėjo rasti sprendimą. Ir Lukas padėjo jį rasti. Pradžioje parodęs, kokias kosminės kainas už neriboto laiko draudimą imtų kitos kompanijos pasiūlė neribotą laiką užsienyje galiojantį ERGO draudimą. Lyginant su kitų kompanijų pasiūlymais ERGO buvo kone 6 kartus pigesni. Taip pat išsiaiškinome, kad vienas automobilis gali būti apdraustas tik vienu draudimo polisu, tad teko nutkraukti dabar galiojantį ir priimti ERGO pasiūlymą. Visa magija ir džiaugsmas tame, kad neribotą laiką galiojantis draudimas buvo tik 20€ brangesnis už prieš tai turėtą PZU draudimą. O tai, kad nutraukėme draudimą sutarties viduryje, dar suteikė galimybę susigrąžinti pinigus už neišnaudotą laiką.
Ir galiausiai priėjome prie mano (Antano) kelionės draudimo. Čia, stebint kainas, buvo kiek liūdniau, nei prieš tai draudžiant Indrę. Net neimant jokių papildomų draudimo išlygų tik Medicininių išlaidų draudimą manasis – vis tiek brangesnis. Pasirodo, taip yra todėl, kad studentams ir ypatingai vykstantiems praktikuotis, draudimo bendrovės suteikia specialias kainas, į kurias jau yra įskaičiuotos maksimalios nuolaidos, kai tuo tarpu savarankiškai keliaujantiems, nebesimokantiems asmenims draudimo kaina išauga ženkliai. Kitas svarbus faktorius yra kelionės laikas – juo ilgesnė kelionė tuo brangesnė kiekviena draudimo diena. Draudimo bendrovių skaičiavimu ilgose kelionėse nelaimės rizika auga eksponentiškai. Tiesa su Luko pagalba ir čia pavyko rasti sprendimą ir sutaupyti nemažai pinigų. Turėdamas Swedbank verslo mokėjimo kortelę išsiaiškinau, jog banko draudimas galioja pirmąsias 30 kelionės dienų, tad nusprendėme tuo pasinaudoti ir draudimo polisą įsigijau tik 31-ai kelionės dienai t.y. nuo liepos 27-osios. Tai leido sutaupyti apie 25€.
_______
*Civilinės atsakomybės draudimas – tai draudimas, kuriuo apsidraudžiama nuo tretiesiems asmenims padarytos žalos, kitaip tariant, jei praktikos vietoje dėl mūsų kaltės įvyktų nelaimė ir būtų sugadintas turtas, draudimo bendrovė atlygintų nuostolius turto savininkui.
**Žalioji kortelė – tai automobilio valdytojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimas, skirtas keliauti per daugelio valstybių teritorijas. Šiuo atveju nereikia atskirai draustis kiekvienoje aplankytoje valstybėje, pagal joje galiojančius įstatymus.