IMG_2335

Paryžius: babajai, gimtadienis ir pradurta padanga.

Paryžius:  babajai, gimtadienis ir pradurta padanga.

Pirmoji kelionė atvykus

Kai esi Europos vakaruose ir turi automobilį atstumai iki didžiausių vakarų Europos miestų nebeatrodo tokie dideli. Nors savo kelionę į Europos meilės ir senosios kultūros miestą planuoti pradėjome vos baigę dėlioti savo didžiojo Olandijos nuotykio taškus, galutinę programą sukūrėme jau būdami Hagoje. Pagrindiniu kelionės akcentu turėjo būti Indrės mamos gimtadienis. Jai ši kelionė buvo visiška staigmena ir apie planuojamą kelionę, jos programą ir jau nupirktus bilietus sužinojo tik likus savaitei iki skrydžio. Tad apie viską iš eilės.

Ekipažas

Kaip jau minėjome kelionė buvo Indrės mamos gimtadienio staigmena taigi logiška, kad ji iš Vilniaus turėjo atsirasti Prancūzijoje. Viskas buvo suplanuota ir minučių tikslumu sudėliota mūsų kelionės plane. Galima sakyti nemiegoję naktį iš penktadienio į šeštadienį pajudėjome oro uosto link. Tą savaitgalį Nyderlanduose siautė didžiulė audra, tad gal ir gerai, kad pajudėjome pusantros valandos anksčiau, mat greitis lietingose atkarpo buvo išties mažas, taip pat naudodamiesi offline navigacija, kuri neperskaičiuoja maršruto, kelis kartus buvome pametę siūlomą kelią. Nepaisant to Bovė oro uostą pasiekėme tiksliai sutartu laiku ir įvažiuodami į oro uosto teritoriją matėme basileidžiantį WizzAir lėktuvą. Surinkome pakeleivius ir jau penkiese pajudėjome Paryžiaus link.

IMG_2335
Pilnas ekipažas: mes su Indre, Indrės brolis Žygimantas, jo draugė Laura ir  Mama

AirBNB

Nakvynės kelionei kaip ir keliaudami į Hagą ieškojome per savo pamėgtą AirBnB platformą. Kadangi keliavome 5-iese, teko ieškoti gan didelio buto nuomai, tad Paryžiaus centrinė dalis iškart buvo atmesta dėl neadekvačiai didelės kainos. Išžvalgę daugybę pasiūlymų ir parašę pluoštą žiniučių hostams* pasirinkome didelį butą naujos statybos name Pantin rajone. 

Vaizdas pro langą
Vaizdas pro langą

Buto šeimininkai buvo išvykę atostogauti į pietų Prancūziją ir kaip tik dėl to prasidėjo pirmieji nuotykiai bandant patekti į butą. Skambinant AirBNB platformoje nurodytu telefonu mus pasitiko iš anksto įrašytas balso paštas. Pirmoji versija, kad Rachel tiesiog dar miega ir kadangi turi mažą vaiką yra išjungus telefoną, tačiau kaip paaiškėjo vėliau, tame regione, kur atostogavo šeimininkai apskritai nebuvo to tiekėjo mobilaus ryšio ir bendravimas galėjo vykti tik viešbučio tiekiamu belaidžiu internetu. Tad teko ilgai blaškytis stengiantis surasti mus turėjusią pasitikti  šeimininkės draugę. Apie tai būtų galima parašyti atskirą istoriją, tad geriau pataupysime žodžius tikriesiems Paryžiaus įspūdžiams.

Pantin 

Taigi pagaliau apsigyvenę Paryžiaus priemiestį Pantin greitai pajutome didelio miesto privalumus ir trukumus. Privalumai, tai greitas ir dažnas susisiekimas leidžiantis didelius atstumus įveikti nepastebimai. Svarbu galva ant pečių ir greita orientacija, kitaip tarian: Think Fast. Trūkumų šis miestas tikrai turi nemažai. Atvykus iš ramios Hagos, kur viskas sudėliota tvarkingai ir vyksta taip kaip turi vykti, pirmosiomis valandomis jautėsi padrikas eimas, didmiesčio chaosas ir nesuvaldomas turistų srautas vietomis užgožiantis romantiškus Paryžiaus peizažus.

Gyvenamoji vieta žėmėlapyje (20km iki Eifelio)
Gyvenamoji vieta žėmėlapyje (20km iki Eifelio //pasiekiama per pusvalandį)

Kelionę  bendrai vertiname 8/10 

Nukulniaviome per tris dienas nei daug nei mažai – 60km. Iš anksto buvome sudarę tris maršrutus trims dienoms su lankytinais objektais ir vadovaudiamiesi planu vykdavome metro iki pirmo objekto ir pradėdavome žygį Paryžiumi.

Kelionės plano vizualizacija (dovana Indrės mamai)

Oras nelepino, tačiau nebuvo ir karšta. Lietingą Sekmadienį prabuvome Luvre, o išėję galėjome stebėti finišuojantį Le Tour de France.

Tad kodėl Paryžius bendru vertinimu tegauna 8/10? Vieną tašką tikrai praranda dėl turistų masės ir vasarą tai tikrai nėra ta vieta, kurioje norėtųsi romaniškai praleisti savaitgali. Šiuo metu miestas nei svaigus nei perdaug kerintis. Kitą tašką braukia saugumo pojūtis. Gal dėl Charlie Hebdo įvykių ar dėl kitų priežasčių, visi labiausiai lankomi objektai perimetru saugomi automatais ginkluotų spec tarnybų pareigųjų. O jei saugomi vadinasi yra dėl ko ir nuo ko saugoti. Prie to paties ir imigrantai iš šiaurės afrikos raginantys įsigyti Selfi stick, gal ir nėra tokie įkyrūs kaip meksikos ar indijos prekiautojai, tačiau jie siulo tau sticką net ir matydami, kad šiuo metu kaip tik jame yra Tavo telefonas ir darai selfi. 

Selfis besiginant nuo selfi stick pardavėjų
Selfis besiginant nuo selfi stick pardavėjų

Vienintelis smagus su šiais prekiaustojais susijęs prisiminimas, tai stebėti kaip greit jie prisitaiko prie kintančių rinkos salygų ir aplinkos veiksnių. Vos iškrenta pirmieji lietaus lašai jau neša skėčius, išlindus saulei žiūr jau pareina su atšaldytu vandeniu ar  gaiviai rasojančiu alumi. 

Objektai kuriuos aplenkėme ir ką verta aplankyti Paryžiuje.

Notre Dam Cathedral
notre dam cathedral
Notre dam katedra iš vidaus
IMG_20150726_225723
Indrė Katedros fone

 Trumpai: Iš išorės bažnyčia puošni,  tai vienas ankstyvosios gotikos statinių. Vidus tiesiog stulbinantis, ir ne todėl, kad viskas tviskėtų auksu kaip Vatikane, atvirkščiai, interjeras subtilus, nedažytas, nesugadintas, o visą žavesį sukuria fantastiškai išdirbtas apšvietimas ir per spalvotus vitražus besiskverbianti šviesą. Mums pasisekė dvigubai, nes buvome mišių metu, tai tikrai sustiprina įspūdį.

Kaina: Nemokamai
Vertinimas: ★★★★★


Eiffel Tower
Marso laukai

DSC_1621 DSC_1491Trumpai:  Būti Paryžiuje ir neaplankyti Eifelio tas pats, kas neparagauti alaus viešint Čekijoje. Dar geriau Eifelį aplankyti du kartus. Verta pamatyti jį dieną, kad suprasti konstrukcijos žavesį ir sudėtingumą. Būtina aplankyti naktį, kai įsižiebęs apšvietimas suteikia šiam tvėriniui dar daugiau romantikos. Pagrindinis minusas didžiulis srautas turistų ir iš visų kampų lendantys prekiautojai. Norėdami pasikelti be iš ankstinės rezervacijos turėtumėte suplanuoti bent valandą stovėjimo eilėje.

Kaina: iki viršaus 15,50 €, iki vidurio 9€. (Nuolaidos studentams)
Vertinimas: ★★★★★


Moulen Rouge
Moulen Rouge malūnas
Moulen Rouge malūnas
Cabaret_Moulin_Rouge
Malūnas naktį

 Trumpai: Pats malūnas nėra labai įspūdingas, tačiau verta užsukti į gatvę, kuriame jis stovi. Nuodėmingas rajonas. Ypatingai vakare.

Kaina: Nemokamai, Kabareto pasirodymas nuo 77€ žmogui.

Vertinimas: ★★☆☆☆


Monmartras
Sacre Coeur bažnyčia
IMG_2352
Monmartro gatvelė
DSC_1462
Monmartro šlaitas ir Sacre Coeur bažnyčia

 Trumpai: Ši vieta žavi ne tik panorama, kuri atsiveria užkopus į kalno viršų. Verta  apsilankyti Sacre Couer bažnyčios viduje, kur nepaisant komercializuoto žvakių ir suvenyrinių monetu pardavinėjimo yra labai jauku ir pabuvoti tose siaurose Monmartro gatvelėse, kur kepami Crosaintai, Crepes ir turistai vaišinasi vynu ir begalo kvapnia kava.

Kaina: Nemokamai
Vertinimas: ★★★★★


Luvras
DSC_1494
Įėjimas į muziejų pro stiklinę piramidę.
DSC_1528
Viena iš dengtų aikščių muziejaus viduje.

Trumpai: Jei Tau iki 25 ir esi ES pilietis į Luvrą privalai eiti net jei ir  nelabai domiesi menu. Šioje 21000 m2 ploto muziejuje – meno galerijoje, savo kampą ras kiekvienas, nuo anktikinių skultūrų ar mesapotamijos laikus menančių meno kūrinių iki tradicinės dailės šedevrų, Monos Lizos ir Napaleono apartamentų. Tiesa norint patenkti galeriją reikia praeiti oro nuostą primenančią patikrą dėl ko susidaro apie 45minučių trukmės eilė prie įėjimo į piramidė. Šio laukimo turėsite glaimybę įsigyti selfi stick jei to nepadarėte vakar prie Eifelio.

Kaina: iki 25m. nemokamai, 15€
Vertinimas: ★★★★★


 Liuksemburgo ir Paryžiaus Botanikos sodai
IMG_2727
Liuksemburgo sodai
IMG_2568
Selfis su saulėgrąža Paryžiaus botanikos sode

Trumpai: tai du vienas šalia kito esantys sodai, vienas žavus augalų gausa ir savo dydžiu, kitas iki negalėjimo išpuoselėta tvarka ir skoningu apželdinimu. Botanikos sodas labiau pritaikytas norintiems pasijusti arčiau gamtos. Liuksemburgo sodai atpalaiduojančiam popiečio pasivaikčiojimui knygos valandėlei ar tiesiog ramiam pašnekesiui.

Vertinimas: ★★★★⋆


 

Triumfo arka

IMG_2682

 Trumpai: ko gero labiau simbolinė, turistų lankoma vieta menanti ir įamžinanti svarbiausias prancūzų pergales. Atrodo didinga, imperialistiškai, tačiau nieko blogo neatsitiks jei Triumfo arko aplankyti nespėsite.

Kaina: Nemokamai, Pasikėlimas į viršų 8€.
Vertinimas: ★★★☆☆


Taip pat aplankėmė Panteoną, jis šiuo metu renovuojamas, tad fasadą puošiančius elementus dengia statybiniai pastoliai. Užsukome ir keistenybių į rajoną Pompadu, nors pagrindinis šios vietos akcentas – patirtas nesaugumo jausmas. Keliavome link metro jau temstant. Aplinkui šmirinėjo bala žino ką siulantys grėsmingi juodukai, o metro stotyje pasitiko šūsnis ginkluotų pareigūnų su šunimis. Laimei viskas baigėsi gerai.

Antradienio rytą sulaukėme prancūziškai vėluojančios buto šeimininkų draugė ir pajudėjom oro uosto link. Tiesa šį kart traukėme į pietų Belgiją ir dalį ekipažo išlaipinomė Šarlerua oro uoste netoli Briuselio.

Automatiniai slėgio davikliai.

Kelionė atgal taip pat neapsėjo be nuotykių, po sustojimo Šarlerua,  pirmą kartą šiame automobilyje suveikė automatiniai slėgio davikliai, kurie įspėjo apie prarastą slėgį vienoje iš padangų.  Teko greitai ieškoti degalinės, o ją suradę suvienodinome padangų slėgį ir judėjome toliau. Rodės viskas taip ir baigsis, slėgio davikliai tylėjo, automobis stabiliai laikėsi kelyje. Tačiau grįžę pastebėjome, kad iš lėto netenkame galinėje padangoje esančio oro. Apie tai irgi papasakosim, tik jau kitame įraše. 

Netenkame oro galinėje padangoje
Netenkame oro galinėje padangoje

Kita kelionė

Nepraėjus nė dviems valandoms nuo grįžimo į savo gyvenamają vietą Hagoje emėme planuoti tolimesnes savo keliones Europoje ir taip jau nutiko, kad įsigijome bilietus į operą Sevilijos Kirpėjas, kurią žiūrėsime Vienoje, savo kelionės namų link metu.

_________

*hostas – asmuo priimantis į savo būstą. (šeimininkas)