IMG_2074

Čempionatas

Keliaujant mums visuomet sekasi neplanuojant pataikyti į didelių renginių epicentrą. Ir tikrai taip gaunasi visiškai netikėtai, o emocijas suteikia pačias geriausias.

Vykdami čia dvi naktis nakvojome Berlyne, kur tuo metu vyko Berlin Pride*. Prasidėjęs kaip taikus meile spinduliuojantis festvalis (žr. foto žemiau), jis įsibėgėjo. Įsibėgėjo tiek, kad dauguma jūsų net nenorėtumėt pamatyti nuotraukų iš jojo zenito.  Bet šį kart ne apie Berlyną. Šį kart apie renginius į kuriuos pakliuvam netikėtai.

IMG_1908
Pirmos dienos Berlin Pride eisene

Atvykę į Hagą ir vakarieniaudami Ciao Ciao! pastebėjome greta restorano įsikurusią didžiulę sporto šventę. Tiesa, tą dieną jau nebeturėjome jėgų žvalgytis, tad nepastebėjom nei sudetingų konstrukcijų nei renginio svarbos nei kitų vėliau mus įtraukusių detalių. Matėme tik dižiules renginio afišas, jog Olandijoje šiuo metu vyksta FIV Beach Volleyball World Championship 2015 (FIVB paplūdimio tinklinio pasaulio čempionatas) ir iškart supratome, kad čia dar sugrįšime su naujom jėgom, išaušus naujai dienai.

Taip ir nutiko, tiesa pasirodėme čia ten ne iškart o tik atėjus kitam penktadieniui, kai buvo žaidžiami moterų pusfinaliai, bet apie viską iš eilės. Pirmiausia mus nustebino renginio vieta ir pačios arenos įrengimas. Siekdami renginį atvežti kuo arčiau centro olandai pliažą sukonstravo 7 km nuo jūros ir sukonstravo ne šiaip sau, o itin suspaustame miesto senamiestyje, kur iki arenos patenkenma Pilies gatvės tipo gatvelėmis. Arena buvo sukonstruota Parlamento rūmų baseine/fontane ir talpino 5000 žiūrovų.

Arena parlamento baseine
Kompiuterinis arenos modelis
Kompiuterinis arenos modelis

Kai patekom šalia arenos iškart pasijuto čempioto dvasia ir per keletą minučių įtraukė mus į šį sporto renginį. Atvykę paskutiniosiomis čempionato dienomis patekti į areną net nesitikėjom, tačiau aptikę didžiulę fanų zoną netoliese nusprendėm pasigrožėti rungtynėmis. Sakau pasigrožėti, nes tą kart žaidė moterys ir Antanui buvo tikrai gražu. Ir būtent po to vakaro, kai stebėjom pusfinalį Brasil vs. Brasil supratome, kad tikrai dar sugrįšim. Išsiaiškinome varžybų grafiką ir šeštadienį jau stebėjome moterų, o sekmadienį vyrų finalus.

Moterų varžybose intrigos nebuvo – auksas, sidabras ir bronza iškeliavo į Braziliją.  Tuo tarpu vyrų varžybose tiek mažasis finalas, dėl trečios, tiek kova dėl aukso buvo labai aršios. Dėl brozos kovėsi JAV ir Brazilijos vyrai, pirma setą užtikrintai laimėję amerikiečiau jau rodės pasiuntė Brazilus i makdauną, tačiau šie per pertrauką išgėrę Redbull’io atsitiese ir trečiajame sete įgavo psichologinę persvarą bei susirinkusių žiūrovų palaikymą ir sumužė vyrukus iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Finalas buvo dar inirtingesnis. Čia kovėsi Nyderlandų ir Brazilų dvejetai. Tai, savaime suprantama, jautėsi tiek arenoje, tiek baruose, tiek fanų zonoje, kur susirinko daugybė palaikančių ir ovacijomis pasitikdavo kiekvieną sėkmingą bloką ar kamuolio nusileidimą brazilų aikštės pusėj. Ir iš pradžių viskas ėjosi lyg iš pypkės, barai jau buvo pradėję skaičiuoti pelnus, kuriuos gaus iš euforijoje skendinčių miesto gyventojų. Bet vistik per anksti. Jau rodos ir patys žaidėjai buvo patikėję pergale, kai brazilai susiėmė atlošė, krūvą taškų ir  poto žaisdami iki 2 taškų persvaros daužėsi kokį pusvalandį. To pasekoje viskas baigėsi -2 šeimininkų nenaudai ir fanų pilna aikštė greit išsiskirstė. Tą dien net ir koncertas nesulaukė didelio susidomėjimo. Kur ne kur bėgiojo braziliškom vėliamom apsisiautė Pietų Amerikos sirgaliai, likusieji pabaiginėjo suvo Heiniken bokalus ir jau ruošėsi artėjančiai naujai darbo savaitei.

Toks tad buvo čempionatas, kurį mes prisiminsime kaip puikiai organizuotą ir kompaktiškai sutalpintą aukščiausio lygio renginį su svetinga fanų zona ir smagiais koncertais po varžybų.

Vyrų finalas fanų zonoje
Vyrų finalas fanų zonoje

 

 

 

________

*Berlin Pride – Homoseksualų festivalis Berlyne.